פעילות

חינוכית

מוזיקו

מיוזיקו

Musico

מיוזיקו היא פלטפורמה דיגיטלית ללימוד מוזיקה באופן אינטראקטיבי ומהנה המשלבת סרטונים,רצועות אודיו, תווים וחוויות נוספות על מנת לייצר דרך לימוד יעילה ומקצועית מכל מכשיר דיגיטלי בכל מקום בעולם.

דרך מיוזיקו תוכלו להיחשף וללמוד יצירות רבות מהרפרטואר המגוון של התזמורת, ולעשות צעדים ראשונים במסע מוזיקלי מרגש יחד עם תום כהן והתזמורת.

בין מזרח ומערב

בשנת 2020 צילמנו קונצרטים ללא קהל, אותם ארזנו כעשרה פרקים המהווים מעין מבוא לתוכן המוסיקלי שבליבת ה DNA המוסיקלי שלנו –
שני פרקים על מוסיקה יהודית מרוקאית, שניים על מוסיקה ספרדית (פלמנקו ולאדינו), אחד על מוסיקה צרפתית (משאנסון ועד ראי), שניים על מוסיקה ערבית (מצרים והים התיכון), אחד על מוסיקה פרסית, אחד על מוסיקה של המדבר ואחד אחרון חביב שעוסק בשאלה – מהי בעצם מוסיקה ישראלית?…

במרכז כל פרק בין ארבע לשש יצירות מוסיקליות שבוצעו באולם הנרי קראון שבתאטרון ירושלים עם מגוון סולנים (נטע אלקיים, יוחאי כהן, אמיל זריהן, אלעד לוי, יהודה שוויקי, שרון שגיא, מור קרבסי, אלה דניאל, ריף כהן, רביד כחלני, ברי סחרוף, זיו יחזקאל, ריהאם חמאדי מוסטפה, לירז צ׳רכי, דניאלה לוגסי יוסי אזולאי, אריאל ברט וגיא מינטוס) ש״עטופות״ בקטעי הנחיה מפי המנהל המוסיקלי שלנו, מאסטרו תום כהן, המאפשרים האזנה מודרכת תוך התעמקות בדמויות משמעותיות, בז׳אנרים המוסיקליים השונים ובכלי הנגינה הייחודיים לכל סגנון. הקונצרטים מצולמים וממוקססים ברמה הגבוהה ביותר, המאפשרת חווית האזנה איכותית וקטעי ההנחיה מלווים בקטעי אנימציה שאוירו ע״י משה קקון והפכו לאנימציה בסטודיו דב הירושלמי.

סדרה זו היא אחת הדרכים שלנו להתמודד עם מגבלות תקופת הקורונה תוך ניסיון לפתוח צוהר לקהלים חדשים, ולחשוף עושר תרבותי ואמנותי של קבוצות אשר אינן מיוצגות במלא הדרן הן מהחברה הערבית והן לזרמים דתיים בחברה היהודית. בזכות פלטפורמה זו ננגיש את העושר המוסיקלי לקהל רחב ע"י חשיפה לקהלים רחבים ואוכלוסיות שונות, ע"י תרגום לשפות שונות ביניהן: אנגלית ערבית וצרפתית. הקלטת הקונצרטים מאפשרת לתזמורת להתקדם עוד שלב בצריכת תרבות דרך הרשת תוך התאמה למגבלות התקופה.

גנאווה - שער

טוב לדעת

תזמורת ירושלים מזרח מערב רואה בעשייתה האמנותית ערך משמעותי בשימור והפצת הידע. מטרתנו ליצור חוויה אמנותית משמעותית המביאה את הידע ולחשוף את הקהל להיסטוריה העשירה. אנו מאמינים כי ידע רב יעמיק את החיבור וההנאה מהחוויה האמנותית.

בכל סדרה חדשה אותה אנו מפיקים, מקבלים רוכשי הכרטיסים והמנויים תכנייה דיגיטלית בת עשרות עמודים המעניקה עושר היסטורי וביוגרפי בתחום הסוגה המוזיקלית, היוצרים ומילות השירים. עם השנים צברה התזמורת ספריית ידע נרחב ועמוק בתחום המוזיקה הקלאסית מן המזרח וצפון אפריקה.