קונצרטים לילדים

המחלקה החינוכית של התזמורת  פותחת בפני ילדים ובני נוער שער רב-תרבותי אל העולם העשיר בצלילים ובמילים של הפיוט העברי ושירת תור הזהב בספרד ואל עולם המוזיקה האנדלוסית היהודית והערבית. התזמורת מציעה קונצרטים תיאטרליים לילדים ולנוער לכלל ציבור התלמידים בישראל מגן הילדים ועד בית הספר התיכון ותכניות חינוכיות מוסיקליות לגנים ולבתי ספר בכל רחבי הארץ.


מטרת המחלקה החינוכית של התזמורת היא פיתוח רגישות ופתיחות לסגנונות ומסורות מוסיקליות מגוונות ויכולת האזנה למוזיקה איכותית בקרב כלל תלמידי ישראל, לצד חיזוק שורשי התרבות והמוזיקה היהודית. הקונצרטים  מאושרים על ידי סל תרבות  ארצי  ומיועדים לכלל ציבור התלמידים בישראל מגן הילדים ועד בית הספר התיכון.

"הסוד של אלברט"

קונצרט תיאטרלי מיוחד לילדים. אברהם כהן כתב ומככב במופע של תזמורת ירושלים מזרח ומערב – חוויה מוסיקלית חד פעמית!

״שבת חלום״ – קונצרט תיאטרלי (גן חובה-כיתה ב’)

הילדה יפעת נרגשת מאד לקראת יום השישי. היא נבחרה להיות “אמא של שבת” בקבלת השבת בגן ולשיר פיוט של שבת. בעזרת המנצח ושרביט הקסמים שלו ובעזרת נגני התזמורת, מלאכי השבת, ואמונה עצמית מנסה יפעת להגשים את משאלותיה ולהתכונן למשימה. מיטב הזמירות והפיוטים לשבת מכל הזמנים בסגנונות מוזיקליים שונים.

 

צוות אמנותי – מנצח: אייל מזיג • שחקנית: סופי צדקה • פייטן: אליה מויאל/יהונתן שבח • עיצוב תפאורה ואביזרי במה: יורם בלומנקרץ

"קהילות שרות פיוט" (כיתות ג’-ט’)

טיסה חלומית במנהרת הזמן בין קהילות ישראל השונות ומסורות הפיוט המגוונות שלהן.

דרך מפגש עם דמויות שונות ממגוון קהילות יהודיות בעולם והאזנה לפיוטים מוכרים ואהובים, שאותם אנו שרים בחגי ישראל ובאירועים שונים במעגל השנה, נתחקה אחר שורשי העם היהודי ונלמד על עברו המוזיקלי. פיוטי הקונצרט מותאמים לתכנית “שירים ושרשים: מאוצר הפיוטים של קהילות ישראל” מטעם הפיקוח על המוזיקה במשרד החינוך. מתאים מאד גם לערבי שורשים.

צוות אמנותי – 
מנצח: מאיר בריסקמן / קרין בן יוסף • פייטן: אליה מויאל / יהונתן שבח • שחקן: אמיר צבי • כתיבה והפקה: שירה אוחיון

"אדון הסליחות" (לכיתות ד’-ט’)

קונצרט ייחודי לחודש תשרי: ימי הסליחות, הימים הנוראים ויום כיפור. השחקן אודי בן דוד לוקח את הילדים למסע אישי של חשבון נפש, דרך סיפורים אישיים מהווי המשפחה והשכונה, נאזין למיטב התפילות ופיוטי הסליחות בעיבודים מוזיקליים המרטיטים את הלב והנשמה.

צוות אמנותי – מנצחת: אתי תבל / קרין בן יוסף • שחקן: אודי בן דוד • פייטן: יהותן שבח/שמעון אילוז • 
ייעוץ בימתי: שמעון מימרן  כתיבה: אודי בן דוד  הפקה: שירה אוחיון

"בין שני עולמות" – מחול (חטיבה עליונה)

להקת מחול אורלי פורטל נעה בין עולמות המחול בשפה תנועתית חדשה, המשלבת מזרח ומערב: עם אלמנטים מהמחול המצרי הבלדי, מחול מרוקאי, מחול סופי תורכי ומחול מודרני עכשווי ועוד.

 

 

מנצחת: אתי תבל / קרין בן יוסף • להקת מחול: אורלי פורטל

מסע הקסם של סופי

צלילים בין מזרח ומערב

תזמורת ירושלים מזרח ומערב שמחה להציג את "צלילים בין מזרח ומערב", תוכנית העשרה דיגיטלית מוסיקלית. התוכנית כוללת שלושה "מפגשים" עם המנחה סופי צדקה; מפגש מטרים, מפגש מרכזי חי בזום ומפגש מסכם מצולם אשר מוקרן בכיתה יחד עם המורה. לקראת התוכנית מתקיימת פגישת הכנה למורה עם המנחה הפדגוגית של התכנית.

במפגשים סופי צדקה המנחה תיתן משימות האזנה משתנות ביניהן האזנה מודרכת משולבת תנועה, עבודה בקבוצות, היכרות ומשחק עם פרטיטורה גרפית, פאזל מוזיקלי אינטראקטיבי ועוד, כאשר המורה והתלמידים מבצעים משימות אלו יחד. התוכנית כוללת האזנה למספר יצירות ובאמצעות משחק, שיר ותנועה התלמידים יכירו את המאפיינים הבולטים בהן.

לבירורים והזמנת מופעים, צרו קשר: